Sıkça Sorulan Sorular

Organik ürün ne demektir?

Organik ürün, organik tarım esasına göre üretilmiş ürünlerdir. Kısaca, ürünlerin tüketiciye ulaşmasına kadarki tüm süreçlerde kimyasal madde, GDO, hormon ve tarım ilacı kullanılmamaktadır.
Daha fazla bilgi

Ürünün organik olduğuna nasıl güvenebilirim?

Bir ürünün organik olduğunu ancak sahip olduğu Sertifikasyonlardan anlayabilirsiniz. Organik ürünlerdeki sertifikasyon, ürünlerin organik esaslarda üretildiğinin garantisidir. Ambalajlar üzerinde sertifikasyon kurumunun logosu varsa ürün organik demektir.
Daha fazla bilgi

Türkiye’de başka organik mama var mıdır?

Liebesgut, Türkiye’ye ilk gelen sertifikalı organik, glütensiz kedi mamasıdır. Şu anda Liebesgut ile aynı fabrikada üretilen Herrmanns mamaları da Türkiye pazarında yer almaktadır.Pets Gıda, satış ve pazarlama tarafında Herrmanns mamalarının stratejik ortağıdır.
Daha fazla bilgi

Organik Sertifika ambalajın neresinde yer almaktadır?

Ürünün ambalajının ön yüzünde yer alan BIO amblemi ürünün Almanya’dan alınmış sertifikasyonudur. Ürünün ayrıca, Türkiye’de IMC Organik şirketinden alınmış sertifikasyonu da bulunmaktadır. Bu sertifikayı da ürünün üzerinde yer alan Türkçe stickerda görebilirsiniz. Bu 2 sertifikasyon ürünün %100 organik olduğunu kanıtlamaktadır.
Daha fazla bilgi

Ürün pahalı değil mi?

Değil. Organik tarım esası ile üretilmiş ürünlerin fiyatlarına baktığınızda, organik olmayan ürünlerin fiyat yapılarına göre daha farklı olduğunu göreceksiniz. %100 organik ürünler dünyanın hiçbir ülkesinde organik olmayan ürünlerle aynı fiyat paritesinde satılmamaktadır.
Daha fazla bilgi